TARPTAUTINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA

2021-06-01

        Tarptautinė vaikų gynimo diena - tai priminimas pasaulio visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises bei vaikų orumą ir vertingumą, pirmą kartą ji paminėta 1950 metais. „Vaikystė – pats gražiausias ir nerūpestingiausias metas, tarsi žmogaus gyvenimo pavasaris, teikiantis daug vilčių ir galimybių. Mūsų darželyje ši diena šiais metais paminėta įrengus vaikams sensorinių pojūčių takelį. Vaikai dalyvavo „Vaikų gildijos“ inicijuotoje akcijoje „Vaikų gildijos žiedai“, kurios metu  kiekvienas vaikas pagamino gėlytę ir įsmeigė ją darželio kieme, taip suformavo darželio simbolį paukštį volungę.

                                                                                     Meninio ugdymo mokytoja Albina Pakėnienė

 

GEGUŽĖS MĖNESIO PROJEKTAS „AŠ IR MANO  ŠEIMA” GRUPĖJE „PAPŪGIUKAI“

2021-05-03-2021-05-31

          Projekto tikslas: formuoti šeimos vertybinę sampratą per kūrybinę, kalbinę ir pažintinę raišką.

      Vaikai be galo mėgsta kalbėti apie savo šeimą, pasakoti nuotykius, kuriuos patiria drauge, prisiminti tėčio iškrėstą pokštą ar parodyti piešinį, kurį nupiešė savo mamytei. Gegužės mėnesį visą dėmesį skyrėme ryšio su šeima ir artimaisiais stiprinimui. Šį mėnesį kalbėjome apie šeimą, aptarėme vaikučių pareigas, hobius ir namų jaukumą. Atlikome įvairias menines veiklas, kūrėme, konstravome laimingus namus, džiuginome mamytes piešinėliais. Įtraukėme tėvelius į kūrybinę, projektinę veiklą.

„Jei norite tapti laimingais ir padaryti pasaulį geresnį, eikite namo ir mylėkite savo šeimą“  (Motina Teresė)

Mokytojos: Valerija Stagniūnienė, Vilma Gecevičiūtė

 

RESPUBLIKINIS PROJEKTAS „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2021“

       Projektą organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA)

       Projekto idėja ir tikslas -  formuoti vaikų įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas (tame tarpe ir fiziškai aktyvaus gyvenimo nuostatą), o projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ –  puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinanti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis. „Volungėlės“ kolektyvas džiaugiasi galėdami dalyvauti projekte ir dalijasi užfiksuotomis žaidynių akimirkomis.

Meninio ugdymo mokytoja Albina Pakėnienė 

 

Kūrybinių-erdvinių darbelių paroda „GRAŽIAUSIOS GĖLĖS - TAU MAMYTE"

2021-04-26 - 2021-05-14

Pavasaris ir mama...

Viskas taip gražu!

Širdelė mano plaka

Su tavimi kartu...   (A. Kavaliauskaitė)

          Motinos diena - nuostabi pavasario šventė. Gegužės pirmąjį sekmadienį visi skubame išreikšti pagarbą, meilę ir padėką savo mamytėms. Sakoma, kad Mama - gražiausias žodis, kurį ištaria žmogaus lūpos. Norėdami išreikšti savo padėką ir meilę mamytėms, mūsų darželio ugdytiniai,  visą savaitę mokėsi eilėraštukų, dainelių, taip pat piešė, lipdė, kūrė aplikacijas ir paruošė parodą „GRAŽIAUSIOS GĖLĖS - TAU MAMYTE", kuri puošė ne tik grupių, bet ir darželio koridorius, o savo darbščiomis rankelėmis darytas atvirutes padovanojo savo mamytėms. Ši akimirka buvo išties jaudinanti – vaikai, įteikdami dovanėles, apkabino ir pabučiavo savo mamytes. Taip vaikučiai stengėsi pradžiuginti savo kilniaširdes, pasiaukojančias, mylinčias Mamytes, nes jų triūsas, rūpestis, meilė lydi vaikus visą gyvenimą.

                                                                                                                    Mokytoja Danutė Ražukienė

 

RESPUBLIKINĖ AKCIJA „Judrūs vaikai – gamtos draugai“

2021-04-30

           Balandis – švaros mėnuo. Padėkime gamtai apsivalyti nuo šiukšlių, kurias paliekame mes patys. Visi norime matyti švarią, gražią gamtą, todėl nebūkime abejingi ir susitvarkykime. Mes, pedagogai, mokome vaikus ne tik mylėti ir tausoti gamtą, bet skatiname ugdytinius judėti ir mankštintis ne tik sporto salėse, bet ir gryname ore, bei paįvairinti kasdieninę veiklą netradicine veikla. Balandžio mėnesio 16-30 dienomis grupių „Gandriukai“, „Geniukai“, „Ančiukai“, „Pingviniukai“ vaikai ir mokytojos dalyvavo Respublikinėje akcijoje „Judrūs vaikai – gamtos draugai“. Atsižvelgiant į oro sąlygas, meninio ugdymo mokytojos veiklas organizavo gryname ore, kartais – salėje. Ugdytinių fizinių galių stiprinimui bei fizinėms veikloms paįvairinti naudotos netradicinės metodinės priemonės.

                                                                                       Meninio ugdymo mokytoja Neringa Kareckienė

ŠV.VELYKŲ BELAUKIANT... ŠV. VELYKŲ SULAUKUS

2021-03-29 -04-09

Tikslas: Puoselėti šv. Velykų šventės papročius ir tradicijas bei ugdyti vaikų meninę raišką, kūrybinius gebėjimus.

            Belaukiant gražiausios pavasario šventės šv. Velykų, kuomet atbunda gamta ir prasideda naujas gyvybės ratas, mokytojos visą priešvelykinę savaitę ugdė pagarbą ir meilę lietuvių liaudies tradicijoms ir papročiams, gilino vaikų žinias apie šios šventės tradicijas, simboliką, Velykinio margučio ir jo spalvų reikšmes, tradicinius ir netradicinius marginimo būdus. Vaikai mokėsi Velykinių giesmelių, dainelių, eilėraštukų, žaidimų. Mokytojos skatino vaikų kūrybinę iniciatyvą, pačios įsitraukė į bendrą kūrybos procesą darant Velykinius darbelius, kuriais papuošė savo grupių ir darželio erdves. Tėveliams buvo išsiųstos nuorodos sudalyvauti Kauno tautinės kultūros centro nemokamame orientaciniame žaidime visai šeimai ,,Vaikų Velykėlės Kaune“. Balandžio 6 d. tradiciškai buvo švenčiamos šv. Velykos savo grupėse: vaikučiai šoko, dainavo, žaidė Velykinius žaidimus, rideno margučius... ir patyrė daug džiugių emocijų.

Dėkojame visoms mokytojoms, surengusioms šventę savo ugdytiniams.

                                                                                                                   Mokytoja Elena Ališauskienė

 Projektas „Pasakėle pasakėle, aplankyki mus ir vėlei!”

2021 kovo 1 - 2021 balandžio 16 dienos vyko Kauno ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų projektas “Pasakėle pasakėle, aplankyki mus ir vėlei!”. Projekto tikslas: skatinti knygų skaitymą bei pasakų sekimą vaikams namuose ir darželyje, lavinti vaikų kalbinius gebėjimus, ugdyti kūrybiškumą, meninę raišką mokantis inscenizuoti, iliustruoti, sekti pasakas.

Projektą organizavo lopšelio-darželio “Volungėlė” pavaduotoja ugdymui B. Žeimienė, mokytojos          S. Bartkuvienė ir N. Markelionienė, logopedė M. Bagdonienė.

Dėkojame visiems dalyvavusiems projekte.

https://read.bookcreator.com/P69zzToejSTF81bd6TE9VBDQLY42/s2-xk5iDQjSelQUl4GE9qQ

VEIKSMO SAVAITĖS BE PATYČIŲ!

2021-02-15 – 2021-02-26

DRAUGAI, TAI DIDŽIAUSIAS TURTAS,

O JŲ DRAUGYSTĖ AMŽINAI GYVA.

PASAULY ŽMONĖS DAUG PAMIRŠTA,

BET DRAUGAS DRAUGO NIEKADA.

       Įvairių veiklų metu buvo kalbama apie  patyčias, toleranciją, draugiškumą artimam, draugui bei nepažįstamam žmogui.  Grupėse buvo vykdomos veiklos, kurių metu vaikai buvo mokomi kaip išlaikyti draugą ir išsaugoti draugystę, kas džiugina ir kas skaudina vaikus, kaip padėti draugui ir sau sunkioje situacijoje. Taip pat buvo kalbama apie emocijas, kurias sukelia patyčios.

     Vaikai kartu su tėveliais, bei grupių mokytojomis prisijungė prie akcijos „Draugystės saulytės“ gamino saulytes, kuriomis papuošė savo grupes ir koridorius.

      Nuoširdžiai dėkojame už dalyvavimą ir linkime, kad saulytė niekada nenustotų šildyti Jūsų jausmų...

                                                                                                            Mokytoja Neringa Markelionienė 

 INICIATYVA „BE PATYČIŲ“                                                                                                                 

2021-03-25

            Tęsiant iniciatyvą „BE PATYČIŲ“ su vaikais buvo kalbama apie draugystę, kaip tinkamai ją užmegzti, padėti šalia esantiems draugams, nes suteikti pagalbą gali kiekvienas.                                                Su vaikais buvo diskutuojama kas yra patyčios, kaip jas atpažinti, kaip jaučiasi atlikdami gerus darbus, drauge žaizdami, išvengiant konfliktų, kuriant gerą atmosferą grupėje.

                                                       VISA TAI GALIME ĮVEIKTI DRAUGE

                                                                                                                     Mokytoja Vida Žemaitienė

PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA   

2021-03-22     

         Pasaulinė Žemės diena - viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosaugos švenčių Lietuvoje, kuri suvienija visus žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų namų. Šią dieną ateina pavasario lygiadienis - dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Kartu su Žemės diena pradedamas švęsti ir Žemės mėnuo, kuris baigiasi balandžio 22 dieną.

           Mūsų darželio ekologinės grupės komanda pakvietė visų grupių ugdytinius ir mokytojas prisidėti minint PASAULINĘ ŽEMĖS DIENĄ. Veiklų metu vaikai žiūrėjo mokomuosius filmukus apie gamtos taršą, šiukšlių rūšiavimą, grožėjosi žemės vaizdais, stebėjo pasaką apie Žemę, jos mamą Saulę ir tėtį Mėnulį. Meninių veiklų metu vaikai piešė piešinius, atliko įvairius kūrybinius darbelius, dainavo daineles apie pavasarį ir jo šauklius paukštelius. Išbėgę į pavasarėjantį kiemą, Žemę puošė pagamintomis gėlytėmis, vabaliukais, o medelius - įvairiaspalviais paukščiais. Papuošdami savo darželį ir jo aplinką siuntėme meilės žinutę Žemei. Taip pasakydami – TU MUMS RŪPI, ŽEME!

                                                                                                                     Mokytoja Danutė Ražukienė

 KOVAS – Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ.

2021-03-22

     Lopšelio – darželio ,,Volungėlė“ bendruomenė organizuoja ir vykdo veiklas prisidėdami prie šios iniciatyvos. Kovo 21d. Pasaulyje minima Dauno Sindromo diena, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir formuoti teigiamą požiūrį į žmones su šia negalia bei jų artimuosius.

Mūsų darželio bendruomenė taip pat aktyviai prisijungė prie šios šviesios akcijos, mūvėdami skirtingų spalvų kojinaites, nes nieko kito nereikia, kaip tik palaikymo. Skirtingos kojinės yra tapusios tolerancijos simboliu žmonėms su DS, bei jų šeimos nariams. AČIŪ visiems už toleranciją, palaikymą, supratingumą, draugystę ir geras emocijas.

                                                                                                                  Mokytoja Sigutė Bartkuvienė

NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENOS PAMINĖJIMAS

2021-03-10

         Kovo 11 – osios šventė – rytmetis vyko grupėse. Vaikai klausėsi Tautiškos giesmės, dainų apie Lietuvą: „Yra šalis – Lietuva“, „Žemė Lietuvos“, žiūrėjo filmuką apie Lietuvos istoriją. Veiklų metu kūrė darbelius, statė pilis, ieškojo informacijos knygutėse, enciklopedijose. Savo pačių pasigamintais darbeliais papuošėme darželio kiemo aplinką. Vaikučiai džiaugėsi švente, savo gražiais kūrybiniais darbeliais ir papuošta lauko aplinka.

                                                                                                                     Mokytoja Regina Šliužienė 

PROJEKTAS „VASARIS – SVEIKATINGUMO MĖNUO“

2021-02-26

            Žiema visus nudžiugino gausiu sniegu ir pramogomis. O mes ir stengėmės kuo daugiau būti lauke ir pasinaudoti žiemos teikiamais džiaugsmais. Statėme sniego senius besmegenius, labirintus, sniego figūras, nuspalvindami įvairiausiomis spalvomis, linksmai čiuožinėjome su rogutėmis, lauke sportavome. O kai buvo labai šalta – atlikome bandymus su vandeniu: šaldėme spalvotus ledukus, gaminome sniego fejerverkus. Visi užsiėmimai vyko atskirai grupėmis, laikantis sveikatos saugos taisyklių.

                                                                                       Meninio ugdymo mokytoja Neringa Kareckienė

PROJEKTAS "SVEIKATOS DIENELĖS" GRUPĖJE "KREGŽDUTĖS"

2021-02-19

       Vasario mėnesį grupėje „Kregždutės“ buvo vykdomas projektas „SVEIKATOS DIENELĖS“. Tikslas: ugdyti saugios ir sveikos gyvensenos įgūdžius ir įpročius. Projekto metu tėveliai su vaikučiais namuose atliko užduotėles, o patirtus įspūdžius užfiksavo nuotraukose. Veiklų metu stiprinome ugdytinių sveikatą sportuodami, mokėmės saugaus elgesio, domėjomės vaistažolių arbatų sveikuoliškomis savybėmis, išsiaiškinome kuo yra naudingas žmogui vanduo. Eksperimentuodami išsiaiškinome vandens savybes ir būsenas. Šis projektas apėmė daug sveikatos sričių: savęs pažinimą, fizinį aktyvumą, ekologinį ugdymą, sveikos mitybos prevenciją. Džiaugiamės tėvelių aktyvumu, o tai dar kartą parodo, kad šeima ir darželis yra partneriai, atsakingi už vaiko gerovę, nes abu daro didelį poveikį vaikui.

                                                                                                               Mokytoja Diana Matulevičienė  

RYTMETIS, SKIRTAS LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENAI PAMINĖTI 

2021-02-15 

Kitos tokios šalies nėra,
Kur margaspalvės pievų gėlės,
Kur mėlynuoja ežerai
Ir baltapūkiai debesėliai.
Šalele mūsų mylima,
Tu iš visų gražiausia.
O tavo vardas – Lietuva
Pasaulyje skambiausias.

           Vasario 16-oji pati gražiausia valstybinė šventė, primenanti mūsų šalies istoriją. Vasario 15d. lopšelyje-darželyje „Volungėlė“ grupėse vaikai su auklėtojomis skyrė šventinį rytmetį „Manoj širdelėj-Lietuva“ Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Darželio ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių vaikai piešė gražiausią lietuvišką žodį „LIETUVA“, ir jiems puikiai pavyko tai padaryti. Suprantamais būdais ir priemonėmis pedagogės pasakojo savo ugdytiniams apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius, valstybės simbolius ir gamtos grožį.

                                                                                                              Mokytoja Kristina Kazlauskienė

LAISVĖS BOKŠTAS

2021–01–26 – 2021-02-12

         Mūsų įstaigos grupių „Papūgiukai“, „Ančiukai“, „Pelėdžiukai“, „Pingviniukai“ ugdytiniai ir jų mokytojos Vilma Gecevičiūtė, Daiva Kriaučiūnienė, Regina Šliužienė, Neringa Markelionienė, mokytojos padėjėja Aušra Kazakauskaitė dalyvavo Jonavos vaikų lopšelio – darželio „Bitutė“ organizuotame STEAM projekte „Laisvės bokštas“, kuris buvo skirtas  Vasario 16-ąjai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Projekto tikslas – ugdyti projektavimo, konstravimo, komunikavimo bei bendradarbiavimo įgūdžius, skatinant loginį mąstymą, sužadinant vaizduotę, lavinant kūrybiškumą.

        Iš nurodytų medžiagų (spageti, zefyrai, virvelė 1 metras, popierinė vėliavėlė viršūnei) konstravome aukščiausią stovintį bokštą, viršūnėje iškeldami trispalvę. Taip vaikai ugdė(si) kūrybiškumą, gebėjimą bendradarbiauti, lavino vaizduotę, tobulino skaičiavimo ir matavimo įgūdžius.

        Netradicinės veiklos žavi vaikus, įkvepia galimybę išbandyti vis naujas kūrybingesnes ir sudėtingesnes užduotis. Vaikai džiaugėsi ne tik vieni kitų darbo procesu, bet ir  originaliais statiniais. Ugdytiniai patyrė daugybę nepakartojamų įspūdžių, dalinamės jais su jumis! 

                                                                                                             Mokytoja Neringa Markelionenė

IKIMOKYKLINUKŲ ŽIEMOS OLIMPIADA 2021

2021 m. sausio 11 d.- vasario 10 d.

       Žiema padovanojo daug sniego ir puikų orą, tinkamą pramogoms lauke su visa šeima. „Volungėlės“ darželio ugdytiniai kartu su tėveliais dalyvavo respublikiniame projekte, kuris jau 9-tus metus skatina ir mūsų darželio bendruomenę išbandyti žiemos sportą. Šiemet, esant ekstremaliai situacijai Lietuvoje, siūlėme sportuoti laikantis saugumo principo – su savo šeimomis. Taip tikimės labiau paskatinti šeimų kūrybiškumą, sumanumą ir netradicinį požiūrį į žiemos sporto šakų būdus.

                                                   Meninio ugdymo mokytojos Albina Pakėnienė ir Neringa Kareckienė

AKCIJA "PADĖKIME PAUKŠTELIAMS"

2021m. sausio 11d. – sausio 29d.

         Užklojus žemę sniegui ir paspaudus šaltukui darželio ekologinė grupė pakvietė vaikus ir visą darželio bendruomenę globoti žiemojančius paukščius. Žiemą paukšteliams labai trūksta maisto. Sniegas, lijundra, ledas uždengia paukščių maisto vietas ir jis tampa nebeprieinamas, todėl žiemos metu turime puikią galimybę ne tik padėti šalia mūsų gyvenantiems paukšteliams, bet ir jais pasigrožėti iš labai arti.

            Mokytojos šiuo laikotarpiu moko ir suteikia vaikams kuo daugiau žinių apie paukščių gyvenimo būdą, lesinimo ypatumus, skatina vaikus saugoti ir mylėti skrajūnus. Vaikai su mokytojomis pakabino lesyklėles prie grupių langų, o į jas paukšteliams pabėrė kruopų, batono trupinėlių, saulėgrąžų, ant medžių šakelių pakabino šviežių lašinukų. Apsidžiaugs paukšteliai, o stebėdami juos vaikai geriau supras, kaip reikia rūpintis mažaisiais mūsų draugais, kad jiems pagelbėtume ištverti sunkią žiemą.

                                                                                                                     Mokytoja Danutė Ražukienė

 PILIETINĖ INICIATYVA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“, SKIRTA LAISVĖS GYNĖJŲ DIENAI PAMINĖTI

2021-01-13

        Lopšelio-darželio bendruomenė, mokytojos, ugdytiniai sausio 13 dienos rytą uždegė žvakutes, pasipuošė neužmirštuolių žiedais taip paminėdami visuotinę pilietinę iniciatyvą, bei pagerbdami žuvusius.

                                        Mokytoja Vida Žemaitienė

ATSISVEIKINIMAS SU KALĖDŲ EGLUTE

2021-01-06

    Sausio 6 diena – Trijų karalių diena, kai baigiasi kalėdinis laikotarpis. Šią dieną darželyje atsisveikinome su eglute. Eglutės išlydėtuvės vyko grupėse, vaikučiai linksmai šoko, dainavo, piešė piešinukus, žiūrėjo filmukus, o nupuošę žaliaskares, jas išlydėjo plojimais.

                                                                                                     Vyresnioji mokytoja Rasa Škarnulienė

 PARODA „KALĖDINĖ PUOKŠTĖ

2020-12-07 – 2021-01-06

          Šv. Kalėdos – gerumo šventė, kuomet stebuklai sušildo kiekvieną, kas jais tiki. Kalėdų laukimas – gerumo metas kai norisi draugauti, apkabinti artimuosius, būti geresniu kitiems, dažniau šypsotis. Lopšelyje-darželyje „Volungėlė“ gruodžio mėnesį buvo surengta Kalėdinių puokščių ir kompozicijų paroda „Kalėdinė puokštė“. Tai jaukus šventinis akcentas, kuris džiugina visą bendruomenę. Tokios parodos skatina tėvų, vaikų ir pedagogų kūrybines iniciatyvas, lavina meninį, estetinį skonį, tęsia švenčių tradicijas. Dėkojame visų grupių ugdytinių tėveliams, jų vaikučiams, pedagogams už įsitraukimą, iniciatyvumą, kūrybiškumą, nes tik Jūsų dėka ši paroda tapo originali, išradinga, meniška, visą kalėdinį laikotarpį puošė mūsų darželio erdves.

                                                                                               Mokytoja metodininkė Danutė Ražukienė 

KALĖDŲ BELAUKIANT...

2020-12-17 

       Kalėdų šventės labiausiai laukia vaikai. Šiuo pandemijos laikotarpio metu svarstėme, kaip paminėti šventes, kurių mažieji laukia visus metus. Įstaigos direktorė Jūratė Talalienė padėjo įgyvendinti šią vaikų svajonę. „Net ir šventiniu laikotarpiu pagrindiniu prioritetu išlieka vaikų saugumas, tad Kalėdų šventė nebus organizuojama, tačiau šventinę nuotaiką ir stebuklingumą vaikai tikrai jaus“, - sakė direktorė. Šventinė nuotaika vyravo tikrai!

                                                                                                                 Mokytoja Daiva Kriaučiūnienė

                                                                KALĖDŲ BELAUKIANT

                                                                          ADVENTAS

                                                                        LAUK...ATEIS

             Kartu su savo mažaisiais ugdytiniais atėjome prie iškilios ir prasmingos šventės.                     

             Pokalbių metu su vaikais išsiaiškinome kas yra adventinis laikotarpis, kiek jis tęsiasi, kokios šio laikotarpio tradicijos, kokie Advento ženklai, simboliai ir laukimo prasmė. Ugdytiniai noriai padėjo adventinį vainiką, puošė jį kankorėžiais, džiovintais apelsinais, uogomis ir cinamono lazdelėmis.

             Kiekvieną pirmadienį uždegėme žvakę ir aiškinomės jų reikšmę. Kasdien, prie uždegtų žvakelių vaikai pamąstydavo apie pagarbų poelgį su draugais, šeima, kitais žmonėmis, o taip pat apie Kalėdų stebuklo laukimą.

            Atlikome adventiniame kalendoriuje paruoštas užduotėles, taip pat rado ir saldžių siurprizų, grupėje papuošė eglutę savo pagamintais darbeliais. Vaikai gamino angeliukus, žvakeles, piešė papuoštas eglutes ir taip sulaukė kalėdinio stebuklo.

                                                                                                                       Mokytoja Vida Žemaitienė 

TOLERANCIJOS DĖLIONĖ

2020-11-26

         Lapkričio 16d. lopšelyje-darželyje „Volungėlė“ buvo minima Tolerancijos diena. Ugdytiniai grupėse aptarė žodžio “Tolerancija“ prasmę, nes tai pagarbos, meilės, gerumo, mandagumo, draugiškumo sinonimas. Vaikai stengėsi suprasti kas yra tolerancija žiūrėdami filmukų „Bjaurusis ančiukas“, „Gražuolė ir pabaisa“, „Žuvytė Dori“ ištraukas. Aptarė mus supančius žmones, veikėjus, jų skirtingą išvaizdą, požiūri, tikėjimą, tradicijas ir kodėl mes turime gebėti pripažinti šiuos skirtumus.
            Šią dieną buvo atliekami įvairūs darbeliai pasitelkiant pagrindinį šių metų simbolį – dėlionę. Šios idėjos esmė – jog mūsų visuomenė, kaip dėlionė sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kuriuos sudėliojus gauname visuomenės paveikslą. Vienose grupėse buvo piešiami piešiniai, kitose daromos aplikacijos su dėlionėmis. Visi grupių darbai buvo eksponuojami darželio koridoriuje. Būtent šią dieną įstaigos kolektyvas skatino ugdytinius suprasti ir kuo daugiau sužinoti apie toleranciją. Juk tik suvokus šio žodžio reikšmę ir esmę galime tapti tolerantiška visuomene. 

                                                                                                              Mokytoja Simona Domanaitienė

MOLIŪGO GIMTADIENIS 

2020-11-03

           Spalio mėnesio 26 – 30 dieną lopšelyje – darželyje „Volungėlė“ buvo surengta paroda „Moliūgo gimtadienis“. Parodos tikslas - skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp ikimokyklinės įstaigos ir šeimos, ugdyti estetinį skonį meninei raiškai, kūrybiškumui.

        Darželio kieme karaliavo didžiausia rudens daržo puošmena – moliūgai. Skaptuotus, įvairiai dekoruotus, spalvotus moliūgus čia sunešė visa darželio bendruomenė kartu su ugdytinių tėvais. Paroda galėjo pasidžiaugti tiek mūsų ugdytiniai, tiek jų tėveliai. Džiaugiamės, kad visų grupių ugdytiniai kartu su savo šeimomis prisijungė prie šios gražios iniciatyvos.

 Parodos organizatoriai dėkoja visiems dalyvavusiems.

 Mokytoja Neringa Markelionienė

MOLIŪGO GIMTADIENIO TORTAS

2020-10-23

„Nubuskite su šypsena ir vykitės gyvenimą... Gyvenkite jį, džiaukitės juo, ragaukite, uostykite, jauskite."  Jose Knapp

        Jau penkti metai lopšelio – darželio „Volungėlė" ugdytiniai dalyvauja Tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio - socialinio švietimo projekte "SAULĖTO ORANŽINIO TRAUKINIO KELIONĖ". Darželio pedagogai kartu su ugdytinių tėveliais stengiasi sudaryti vaikams galimybę pajusti gamtos skleidžiamus kvapus, garsus, spalvų supančių mus įvairovę.

           Oranžinio traukinio kelionė prasideda nuo mažos sėklytės, kurią vaikai pasėjo, kantriai stebėjo, išsiaiškindami ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, o vėliau augtų, žydėtų, vestų vaisius. Greitai atėjo ir rudenėlis, o užaugintas daržoves sode, darže ar pas močiutę kaime vaikai sunešė į darželį. Kadangi šiemet Saulėtas oranžinis traukinys švenčia savo penktąjį gimtadienį, ta proga vaikai kūrė kompoziciją - "Moliūgo gimtadienio tortas". Lai saulėta šypsena šildo visus mylinčius, globojančius, saugančius gamtą!

                                                                                               Mokytoja metodininkė Danutė Ražukienė 

BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU 2020

2020-09-25

        Rudenėlis „pabėrė“ renginių „Volungėlėje“, kaip tų lapų – spalvingų ir įdomių. Europos sporto savaitė jau šeštus metus Europos Komisijos vykdoma iniciatyva, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą, mėgstama ir mūsų darželyje. Penktą kartą dalyvaujame projekte „Būk aktyvus“. Tradiciškai šokio entuziastai susirinkdavo salėje ir mokydavosi šokti visi kartu. Šie metai kitokie, šokome mažomis grupelėmis, bet džiaugsmo ir triukšmo buvo tiek pat. Tikslas - stiprinti fizinę sveikatą taikant populiarią, patrauklią judėjimo formą – šokį, skatinti bendruomenės bendradarbiavimą, buvo pasiektas.

                                                                                         Meninio ugdymo mokytoja Albina Pakėnienė 

AKCIJA „RIEDA RATAI RATELIUKAI“

2020-09-22

           Minėdami Tarptautinę dieną be automobilio, prisijungėme prie Respublikinės ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos akcijos „Rieda ratai rateliukai“. Šią dieną paminėjome bėgdami krosą, kur laukė įvairios užduotys. Šiais iššūkių metais teko dalyvauti atskiromis grupėmis, ne visiems kartu, tačiau entuziazmo veikti nesumažėjo. Vaikai ugdė ir tobulino fizinio aktyvumo, vikrumo, ištvermės,  pusiausvyros įgūdžius. 

                                                                                       Meninio ugdymo mokytoja Neringa Kareckienė

FUNKCINĖS TRENIRUOTĖS „SPORTAS RATU“

2020-08-14

Š. m. rugpjūčio 7-14 dienomis lopšelio-darželio ,,Volungėlė“ ugdytiniai dalyvavo Kauno Algio Žikevičiaus saugaus  vaiko mokyklos vykdomo projekto ,,Aktyvus Kaunas“ judriųjų žaidimų ir estafečių užsiėmimuose. Vaikams  sukurtos  įvairios sportinės  ir fizinio aktyvumo veiklos, skatino vaikų aktyvumą, pasitikėjimą savimi, bendravimą ir bendradarbiavimą.  Vaikai,  atlikdami įvairias užduotis, aktyviai ir  įdomiai  praleido laiką, išmoko naujų žaidimų. Nauja patirtis veiklose paliko džiugias akimirkas ir neišdildomus įspūdžius. Dėkojame organizatoriams.

                                                                                                    Pavaduotoja ugdymui Birutė Žeimienė

Akcija „Ačiū, Lietuva“

2020-06-01

      „Volungėlės“ darželio ugdytiniai kartu su mokytojomis ir tėveliais, paskatinti mokytojos Sigutės Bartkuvienės,  gamino įvairias gėles ir „pasodino sodą“, kad džiugintų bendruomenę ir padėkotų visiems, kurie sunkiu Lietuvai metu buvo priešakinėse linijose, saugojo mūsų sveikatą, rūpinosi saugumu, teikė būtiniausias paslaugas, sudarė sąlygas mokytis.  

     „Tokios akcijos skatina pozityvų mąstymą apie mūsų piliečius, o visuomenė įkvepiama didžiuotis savo šalim" - taip kalbėjo įstaigos direktorė Jūratė Talalienė, sveikindama mažuosius Vaikų gynimo dienos proga ir dėkodama kolektyvui už iniciatyvą. 

      Težydi sodai ir teskamba „Ačiū, Lietuva“ visiems mažiems ir dideliems, pilietiškiems piliečiams.

 Meninio ugdymo mokytoja Albina Pakėnienė

RESPUBLIKINIS EKOLOGINIS KONKURSAS  „MANO ŽALIOJI PALANGĖ“

2020-05-08

         Šiemet, jau 11-ą kartą buvo skelbiamas ekologinis konkursas „Mano žalioji palangė“, kuris vyko iki gegužės 3 dienos. Konkurso tikslas: skatinti vaikų domėjimąsi augalais, jų panaudojimo galimybėmis, kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką.

       Ir šiais metais mūsų darželio „Volungėlė“ ugdytiniai, nors ir karantino sąlygomis, įsijungė į konkursą ir pakvietė pavasarį į savo namų erdves! Pasirinkta tema: „Pasak žiniuonės...“. Konkursas skiriamas Eugenijos Šimkūnaitės – žolininkės, etnografės, habilituotos gamtos mokslų daktarės metų minėjimui.

          Nors sunkus metas dabar ir žmonėms, ir gamtai, tačiau pažvelgus pro langą – gražus pavasaris, pakvietęs bendraminčius pabudinti sėklas. Aktyviai į „Mano žalioji palangė“ veiklą, grupių mokytojų paraginti, įsijungė mūsų ugdymo įstaigos grupių „Pingviniukai“, „Geniukai“, „Zyliukai“, „Ančiukai“, „Pelėdžiukai“, „Gulbiukai“, „Papūgiukai“ ugdytiniai. Remdamiesi rašytiniu Eugenijos Šimkūnaitės palikimu (knygomis, straipsniais, straipsnių rinkiniais) konkurso dalyviai susipažino su jos kūryba ir joje minimais augalais, aptarė su tėveliais jų vaistines, maistines savybes, panaudojimo galimybes liaudies medicinoje, etnografijoje bei kitose srityse. Augino pirmuosius daigelius, sukūrė užaugintų gyvų augalų kompozicijas pasirinktose erdvėse, naudodami autorės kūryboje minimus vaistinius, maistinius, prieskoninius augalus. Pasidžiaukime kartu vaikų prasminga veikla, žaliomis erdvėmis ant namų palangių, kitose namų erdvėse.

          Ačiū visiems dalyviams! Iki kitų konkursų!

 Mokytoja metodininkė Zina Juozėnienė

Ekologinė grupė

MANKŠTINAMĖS NAMUOSE

2020-04-09

          Pavasaris atėjo į tuščią darželį, nes visi „Volungiukai“ dabar su savo tėveliais. Buvimas namuose nesustabdė vaikų noro būti fiziškai aktyviems. Namų apyvokos daiktai tapo sportiniu inventoriumi, o broliai ir sesės bei augintiniai – bendražygiais. Meninio ugdymo mokytojų Neringos ir Albinos paruoštos užduotėlės ir pasiūlymai, sudomina vaikus. Suprantama tėvų indėlis čia didžiausias, tik jų entuziazmo dėka vaikai nesustabdė ugdymosi ir bendradarbiauja su mokytojais. Tėvelių, vaikų ir mokytojų bendro ryšio „vaisius“ sudėjome į nuotraukų galeriją. Būkime sveiki!

                                                   Meninio ugdymo mokytojos Neringa Kareckienė ir Albina Pakėnienė

PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA. Tarptautinis  projektas „Žmogaus dovana Žemei“

2020-04-02

Vaikai gyvens tokioje žemėje,kokią mes išmokysime mylėti.

         Visa ko pradžia, kaip rašė poetas J. Marcinkevičius, yra ten, toli, vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Būti žmogumi – tai mylėti, būti žmogumi – tai žinoti, būti žmogumi – tai daryti gera. Meilė tėvynei – tai meilė ne tik žemei, kalbai, bet ir viskam, kas joje gyva.

          Pasaulinė Žemės diena kovo 20-oji - pavasario lygiadienis – prasideda astronominis pavasaris. Tai laikas, kai diskutuojama aplinkosaugininkėmis temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Kaip jau žinome, siekdama pažaboti koronaviruso plitimą, Vyriausybė paskelbė karantiną Lietuvoje nuo kovo 16. Todėl vieši renginiai, skirti Žemės valandai, kovo 20-28 d. neįvyko. Tačiau... kodėl gi mums nenusiuntus meilės žinutės Žemei, o per ją - Žmogui ir nepasakius, kad nepaisant nieko, TU MUMS RŪPI, ŽEME? Dabar ypač svarbu tai išreikšti.

          Mūsų darželio ekologinė grupė prisijungė prie Asociacijos „Gyvoji planeta“ socialinio projekto „Apkabinkime Žemę“ komandos akcijos ir pakvietė 2020 m. kovo 28 d. vaikus su šeimomis prisijungti prie šios akcijos namuose: piešti piešinius, atlikti įvairius kūrybinius darbelius apie gamtą, ar sukurti kokį nors gražų simbolį, kaip dėkingumo ženklą Žemei.

          Labai aktyviai, grupių mokytojų pakviesti, dalyvavo grupių „Žvirbliukai“, „Gulbiukai“, „Pelėdžiukai“, „Ančiukai“, „Papūgiukai“, „Zyliukai“, ir „Pingviniukai“ vaikai su šeimomis. Nuotoliniu būdu namuose atliko įvairius darbelius, kaip dovaną ŽEMEI. Pasidžiaukime gražiais darbeliais, kūrybinėmis akimirkomis, kad ir MES prisidėjom, ruošiant, bendrą  dovaną ŽEMEI.

         Lopšelio-darželio „Volungėlė“ ekologinė grupė dėkoja visiems iniciatyvos dalyviams.

                                                                                                 Mokytoja metodininkė Zina Juozėnienė

ŠVENTINIS KOVO 11 - OSIOS RYTMETIS

2020-03-10

     Kovo 10 dienos lopšelio-darželio „Volungėlės“ ugdytiniai, pedagogų ir įstaigos bendruomenė paminėjo svarbiausius dabartinius Lietuvos istorijos įvykius - Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Visi drauge giedojome Tautinę giesmę, vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, skirtas Lietuvai. Įstaigos direktorė Jūratė Talalienė visus pakvietė pažiūrėti dokumentinį filmą „Mano Lietuva“. Mūsų darželis pasipuošė kūrybinių darbų paroda „Aš tikrai myliu Lietuvą ...“, kurios dalyviai ir rengėjai įstaigos ugdytiniai, tėvai, mokytojai.

  Mokytoja metodininkė Vilma Gecevičiūtė

 Trikrepšio festivalis lopšelyje-darželyje „Volungėlė”

2020-03-09

              Respublikinis ikimokyklinių įstaigų Trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. „Volungėlės“ bendruomenė keletą  metų iš eilės aktyviai įsijungia į RIUKKPA inicijuojamą akciją. Tautinės vėliavos spalvomis pasipuošė ir dalyviai, ir sirgaliai. Pakili nuotaika, audringos emocijos, išlietas prakaitas ir patys tauriausi jausmai „Vardan tos Lietuvos ...“

                                                                                          Meninio ugdymo mokytoja Albina Pakėnienė

 UŽGAVĖNĖS

2020-02-25

Dalyviai - Persirengėliai: Kanapinis - Angelė Tamkevičienė, Lašininis - Birutė Kudrevičienė, Šeimininkė - Ilona Keruckienė, Seselė - Albina Pakėnienė, Būrėja - Rasa Škarnulienė. 

TIKSLAS: Organizuoti Užgavėnių šventę, siekti, kad vaikai pajustų šios šventės patrauklumą, nekasdieniškumą, ypatingai smagią nuotaiką.

UŽDAVINIAI:

  1. Supažindinti vaikus su Užgavėnių tradicijomis ir papročiais.
  2. Mokyti Užgavėnių dainų ir žaidimų.
  3. Turtinti vaikų žodyną, skatinti kūrybiškumą.
  4. Siekti, kad suprastų pagrindinių šventės simbolių - persirengėlių, kaukių, Lašininio ir Kanapinio kovos reikšmę.

           Darželyje nepamirštame tradicijų ir jas puoselėjame. Visą savaitę grupėse ,,virė“  darbas, auklėtojos su vaikais kūrė kaukes, mokėsi Užgavėnių žaidimus, susipažino su tradicijomis. Tėveliai taip pat prisidėjo prie darželio šventės, papuošė vaikus kaukėmis, skaromis, karoliais ir pan. Atsinešė namuose keptų blynų, pagrindinio Užgavėnių patiekalo.

          Taip varėme įgrisusią žiemą per Užgavėnių šventę. Ir neveltui, juk šios šventės tikslas – prisišaukti pavasarį. Vaišinomės šeimininkės keptais blynais, lašinukais ir skilandžiu...

                                                                                                   Vyresnioji mokytoja Zita Zakarevičienė 

RYTMETIS, SKIRTAS LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENAI PAMINĖTI

2020-02-14

       Vasario 14 dieną į šventiškai papuoštą salę rinkosi visų grupių ugdytiniai ir mokytojos. Šventinis rytmetis, skirtas vasario 16-ajai paminėti prasidėjo tautine giesme. Daug gražių žodžių ir dainų Lietuvai skyrė priešmokyklinės grupės „Žvirbliukai“ vaikai. Pasipuošę tautiniais drabužiais, rankose laikydami trispalves deklamavo eiles, žaidė ir šoko liaudies ratelius.

                                                                                                Vyresnioji mokytoja Daiva Nešukaitienė

PILIETIŠKUMO AKCIJA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

2020-01-13

          2020 m. sausio 13 dieną lopšelyje-darželyje „Volungėlė“ prisiminti 1991 metų sausio įvykiai ir pagerbtas už Lietuvos nepriklausomybę kovojusiųjų atminimas.

          Šių metų sausio 13-osios rytas prasidėjo neįprastai. Atėjusiems į darželį vaikams mokytojos prisegė neužmirštuolės žiedą, simbolizuojantį pagarbą kovotojams už laisvę ir primenantį, kad  drąsūs Lietuvos piliečiai nepamirštami ir šiandien. 8 valandą įstaigos languose buvo uždegtos atminties žvakelės, simbolizuojančios gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Uždegtos žvakutės vaikams kėlė daug klausimų, į kuriuos atsakė ir pilietiškumo veiklas pravedė įstaigos mokytojos.

                                                                                            Mokytoja metodininkė Daiva Kriaučiūnienė

ŠVENTINIS RYTMETIS ‚,LIK SVEIKA, EGLUTE“

2020-01-07

 Tylant didžiųjų švenčių šurmuliui, pasitinkant sugrįžtančią saulę, atėjo metas atsisveikinti su Kalėdų eglute, kuri tiek laiko džiugino mūsų širdis.

Šių metų sausio 7 dienos rytą vaikai, linksmai nusiteikę, rinkosi į darželio salę paskutinį kartą pasidžiaugti eglute ir atsisveikinti. Į šventinį rytmetį atvyko ir teatralizuoti personažai: vilkas, nykštukai ir ožka. Vilką, kuris norėjo pavogti ir išsinešti eglutę, vaikai išvijo trepsėdami. Pasirodę nykštukai siūlė įminti mįsles, prisiminti išmoktus eilėraščius, daineles. Atvykusi ožka prašė atiduoti eglutę suėsti, bet pasirodo eglutė dirbtina nei suėsi, nei ką... Tad pasitarus su vaikais, nuspręsta eglutę supakuoti ir saugoti iki kitų metų. Na o  nykštukai pakvietė pratęsti linksmybes ir šventinį rytmetį užbaigti smagia diskoteka.

                                                                                             Vyresnioji mokytoja Elena Drevininkaitienė

 MIELIEJI, 

Tą šventinį vakarą susėskite tyliai tarp pačių artimiausių!                                                  Pajuskite, kaip mylite, kenčiate, svajojate ir džiaugiatės...                                                    Pajuskite, kad esate ir būsite!                                                                                              Džiaugsmo pilnatvėje pajusite, kaip noriai ir dosniai dalijatės meilės ir gėrio darbais.    Susinešę į sielą šviesą ir taurumą - nusišypsokite, apsikabinkite ir mylėkite!                                  SU ŠV. KALĖDOM IR ARTĖJANČIAIS 2020 METAIS!

                                                                  Lopšelio-darželio "Volungėlė" direktorė Jūratė Talalienė                                                   

ADVENTINIS RYTMETIS

2019 -12 -03

 Adventas, sninga, ramuma...                                                                                                             Lyg motinos nerta skara,                                                                                                           Priglus, pašildys, nuramins...                                                                                             Blakstienon ašarą įpins.

Renginio organizatoriai:pedagogės Angelė Tamkevičienė ir Elena Ališauskienė                          Tikslas: Supažindinti darželio bendruomenę su senovės lietuvių liaudies Advento papročiais ir tradicijomis.                                                                                                                                    Gruodžio mėn. 3 d. salėje vyko Adventinis rytmetis. Vaikai sužinojo, kad pats žodis Adventas reiškia atėjimą. Krikščionims Adventas – tai Jėzaus gimimo ir Kalėdų laukimo metas. Tai susikaupimo, rimties, pasiruošimo Kalėdoms laikotarpis. Rytmečio metu visi drauge dainavome Kalėdines giesmeles, deklamavome Adventinius eilėraštukus. Visų nuotaika buvo gera.

Vyresnioji auklėtoja Angelė Tamkevičienė

VAKARONĖ SU TĖVELIAIS LOPŠELYJE-DARŽELYJE „VOLUNGĖLĖ“

2019-11-20

             Projektą “Po draugystės sparnu” užbaigėme vakarone su grupės “Geniukai” tėveliais ir vaikučiais. Niūrų lapkričio vakarą darželio salėje buvo šilta ir jauku nuo mūsų dainų, žaidimų, juoko. Šįkart ne tik žiūrovais, bet ir aktyviais dalyviais buvo vaikų tėveliai ir kiti šeimos nariai. Tą vakarą susipynė sportas, dainos ir kūryba. Svečiuose buvo edukologė Sandra, kuri suteikė galimybę vaikui ir tėveliams pasigaminti žvakidę ant Kūčių stalo arba žaisliuką ant eglutės (naudojant stikliukus, veidrodėlius, medžio gabaliukus ir kt.)

Laikas prabėgo greitai ir įdomiai!

 Auklėtoja metodininkė Sigutė Bartkuvienė

PROJEKTAS „PO DRAUGYSTĖS SPARNU“                                                                                 2019-11-11 – 2019-11-15                                                                                                                                                                                                                                                                                               Projekto organizatoriai pedagogės: Sigutė Bartkuvienė ir Neringa Markelionienė.

Kaip prasideda draugystė?                                                                                                                   Kai  man draugas nusišypso!                                                                                                             Žaidžiame visi smagiai,                                                                                                                         Juk draugų turėti gera,                                                                                                                         Jie   mums rodo tiesų kelią.

            Projekto tikslas buvo gerinti ugdytinių socialinę, emocinę būseną ir gerovę, pasitikėjimą savimi, siekiant pagarbių ir draugiškų tarpusavio santykių.

     Lapkričio 11 d. salėje vyko projekto atidarymas, draugiškas pasisveikinimas su darželio bendruomene.

        Buvo surengta kūrybinių darbų paroda „Po draugystės sparnu“.  Visos darželio grupės: piešė piešinius draugystės tematika, galvojo pačius gražiausius posakius apie draugus ir draugystę, pynė draugystės apyrankes ir kt.

       Šio projekto metu vaikai įgijo bendravimo ir problemų sprendimo gebėjimų, pagerėjo bendra emocinė vaiko savijauta, vaikų, suaugusiųjų tarpusavio santykiai tapo draugiškesni. Vaikai patyrė daug įvairių emocijų, jie tapo supratingesni, išmoko drauge rasti išeitį, susitarti, pasakyti tiesą, atsiprašyti. Suprato, kad negalima skriausti draugo – kaip tik daug svarbiau jį saugoti, kad geras žodis gydo, o blogas žeidžia.

           Lapkričio 15 d. vyko rytmetis  „Po draugystės sparnu“. Renginį užbaigė Draugų šokis. 

 Auklėtoja Neringa Markelionienė 

 Paroda – konkursas „VALGAU VAISIUS IR DARŽOVES“

2019-10-24

              Spalio 24 dieną mūsų darželio „Sveikatos  grupė“  pakvietė visą įstaigos bendruomenę į renginį  „Valgau vaisius ir daržoves“. Vaikučiai kartu su tėveliais gamino sveikuoliškus patiekalus iš vaisių ir daržovių, o renginio metu dalijosi gamybos subtilybėmis. Darbuotojų kolektyvas taip pat dalyvavo parodoje ir stebino savo išradingumu. Sveika mityba ikimokyklinėse įstaigose tampa vis svarbesniu ugdymo(si) proceso elementu ir yra glaudžiai susijusi su sveikos gyvensenos įgūdžių formavimu. Tikslas – skatinti valgyti daugiau daržovių ir vaisių, domėtis naujais patiekalais, dalintis receptais buvo įgyvendintas.

                                                          Neformaliojo ugdymo (Kūno kultūrai) mokytoja Albina Pakėnienė

 PASAULINĖ GYVŪNŲ GLOBOS DIENA

2019-10-04

                Žemė priklauso ne tik žmonėms, joje gyvename ne vieni. To supančio pasaulio viena dalis – gyvūnai. Iš tiesų jie ne tik mūsų maitintojai, gelbėtojai, linksmintojai, bet ir ištikimi, geri draugai. Ir šie draugai turi savo šventę – spalio mėnesio pradžioje minima Pasaulinė gyvūnijos diena.

                Darželyje jau tapo tradicija šią dieną įdomiai ir prasmingai paminėti. Džiaugsmo šurmulys nuvilnijo vaikų lūpomis, kai į salę sugužėjo grupių „Zyliukai“ ir „Pingviniukai“ vaikai pasipuošę spalvingomis karūnėlėmis. Vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo, šoko, žaidė žaidimus. Vėliau vaikų laukė siurprizas: mūsų darželio salė „pavirto‘ kino sale ir vaikai žiūrėjo animacinį filmuką apie miško žvėrelių varžybas „Kam atiteks prizas?“

             Vaikai patyrė daug gerų emocijų ir suvokė, kaip smagu auginti gyvūnėlį, juo rūpintis ir globoti. Tai geras draugas, kuris visada bus šalia ir niekada neišduos.

             Grupėse visą savaitę vyko diskusijos, pokalbiai apie gyvūnus, jų globą ir priežiūrą, žaidžiami žaidimai.                                                                                                                                                                                                                                                     Auklėtoja metodininkė Danutė Ražukienė

 RUDENS DERLIAUS ŠVENTĖ ,,RUDENS KRAITĖ“

2019-09-27

            Šių metų rugsėjo 27 dieną lopšelyje-darželyje „Volungėlė“ vyko rudens derliaus šventė ,,Rudens kraitė“. Į sodus ir daržus atslenkantis ruduo primena, jog atėjo svarbus derliaus ir pasiruošimo žiemai sezonas. Paskutinės daržo ir sodo gėrybės keliauja į rūsius, na o linksmi vaikučiai ruošėsi šventei, mokėsi dainelių, piešė, aplikavo, savo darbeliais papuošė darželio koridorius.

           Šventės metu pas vaikus į svečius atvyko Voverė, Ežys ir Šeimininkė, supažindino su rudens gėrybių įvairove, jų nauda žmogui, aptarė paruošimo žiemai būdus

           Vaikai patyrė daug džiugių emocijų, įgijo daugiau žinių apie rudenį, jos gėrybes.

                                                                                            Vyresnioji auklėtoja Elena Drevininkaitienė

EUROPOS SPORTO SAVAITĖ #BEACTIVE

2019-09- 20

                  Minėdami tarptautinę dieną be automobilio prisijungėme prie Respublikinės ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos akcijos „Rieda ratai rateliukai“. Mūsų darželio tradicija tapo, šią dieną  paminėti, bėgant rudeninį krosą. Šiais metais pakvietėme pareigūnus iš policijos. Policininkės aptarė su vaikučiais kuo ši diena ypatinga ir išskirtinė, priminė saugaus eismo taisykles kelyje bei leido visiems norintiems apžiūrėti savo automobilį.

               Dalyvavome akcijoje BEACTIVE – “Judėk šokio ritmu“. Priešmokyklinių ir vyresniųjų grupių vaikai vienu metu šoko masinį šokį.                                                                                                                                                                                       Neformaliojo ugdymo (kūno kultūrai) mokytojos Neringa Kareckienė ir Albina Pakėnienė

DARŽELINUKAI – UŽ KREPŠINIO RINKTINĖS PERGALES!

2019-09-10

          Rugsėjo 10 dieną, mūsų darželis nusprendė prisijungti prie RIUKKPA organizuojamos akcijos susivienyti  už Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pergales Pasaulio krepšinio čempionate. Tą dieną užklupęs lietus nesugadino užsibrėžtų planų ir sukvietė sportininkus į sporto salę, kur  tikslą įvykdėme. Vykdoma akcija siekėme skleisti sporto, kaip suvienijančio visus vienam tikslui, idėjas. Suteikti vaikams galimybę pasijusti tikrais krepšinio sirgaliais ir dalyviais, didžiuotis Lietuvos atributika, skatinti žaidimus su kamuoliu, plėtoti ikimokyklinių įstaigų bendradarbiavimą. Nuotaika buvo puiki, mes savo sportininkus mylime ir palaikome.

                                                          Neformalaus ugdymo  (kūno kultūrai) mokytoja Albina Pakėnienė

METODINĖ DIENA „Renkuosi žaisti“

2019-05-16

              Š. m.  gegužės 16 d. lopšelyje-darželyje ,,Volungėlė“, grupių pasirinktose ugdymosi erdvėse vyko veiklos: ,,Aš lakūnas“, „Šeima“, „Statome miestą“, ,,Meškučio gimtadienis“, ,,Piešimas su smėliu ir smėlyje“, ,,Namai namučiai“, ,,Vabaliukai ropoja“, ,,Spalvos ir spalviukai“, ,,Mes architektai, statybininkai“, ,,Smėlio laboratorija“.                                                                                                                 Vaikai turėjo galimybę rinktis jiems patinkančią veiklą, žaisti, tyrinėti, statyti, piešti smėlyje, patirti pažinimo džiaugsmą. Vieni projektavo ir statė namus, kiti „žaidė žaidimus, rengė ir migdė lėles, piešė piešinius smėlyje, dar kiti tyrinėjo smėlį, statė miestą.                                                                               ,,Pelėdžiukų“ grupė rinkosi veiklą netradicinėje aplinkoje Lietuvos aviacijos muziejuje, kur vaikai susipažino su aviacine technika, lakūno profesija, išmėgino vikrumą aerodrome. Grįžę grupėje kūrė dailės darbelį, žaidė stalo žaidimus.                                                                                       Vaikai  geranoriškai bendradarbiavo vieni su kitais ir suaugusiaisiais, susitelkė veiklai, išlaikė dėmesį, pasitikėjo savimi ir savo gebėjimais, nes pačiam rinktis veiklą yra į vaiką orientuoto ugdymo(si)  pagrindas.                                                                                                                                   Kad veikla pavyko galima spręsti ir iš vaikų komentarų:                                                            Gabija, 6 metai, ,,Aš norėčiau išmokti vairuoti lėktuvą ir būti lėktuvo pilote“.                      Deimantė, 7 metai, ,,Noriu dar kartą ten nuvažiuoti, nes buvo labai linksma, daug sužinojau apie     lėktuvus ir linksmai žaidžiau su draugais“.                                                                                       Atėnė, 5 metai ,,Mano šeima maža, aš neturiu sesės“.                                                                    Kotryna,  5 metai ,,Pastačiau pilį su langais ir durimis“.                                                                Herkus, 4 metai ,,Man patinka, kaip aš nupiešiau mamą.                                                              Eidas, 5 metai ,,Įdomiai praleidom laiką".                                                                                      Kajus, 3 metai, sako – auklėtoja, aš noriu, kad mano namas būtų didelis.                               Jokūbas 7 metai, sukonstravo laivą ,,Kaunas“, kuriuo džiaugėsi ir žadėjo draugus plukdyti Nemunu į Nidą.                                                                                                                                                  Elzė,  6 metai  ,,Įdomu klijuoti smėlį ir kurti kupranugariui smėlio dykumą“.                                                                               Medžiagą apibendrino direktoriaus pavaduotoja ugdymui   Birutė Žeimienė

 PASAULINĖ ORIENTAVIMOSI SPORTO DIENA - GEGUŽĖS 15 DIENA                                               2019 - 05 - 15 

              Atsinaujinusiame, labai gražiame ir pripildytame sūpynių, laipynių, karstyklių Kauno Kalniečių  parke gegužės 15 d. šventėme Pasaulinę orientavimosi sporto dieną. Turėjome galimybę susipažinti su šiuo sportu ir jį išbandyti parengtoje trasoje. Dalyvavo beveik 800 mažųjų kauniečių, kurių tarpe mūsų darželio „Pelėdžiukų“ ir „Žvirbliukų“ gr. vaikai bei neformaliojo ugdymo (kūno kultūrai) mokytojos. Puikus oras ir patys geriausi įspūdžiai!                                                                                                                                                             Neformaliojo ugdymo (kūno kultūrai) mokytoja Neringa Kareckienė

LIETUVOS FUTBOLO FEDERACIJOS IR LIETUVOS MASINIO FUTBOLO ASOCIACIJOS PROJEKTAS „FUTBOLIUKAS“                                                                                                        2019 – 05 – 07

            Gegužės saulutė „išrideno“ mažuosius lopšelio - darželio „Volungėlė“ futbolininkus į kiemą. „Pelėdžiukų“ ir „Papūgiukų“ grupių vaikus labai pradžiugino galimybė paspardyti kamuolį lauke, kur daug erdvės. Kūno kultūros mokytoja Neringa Kareckienė paruošė siurprizą – pabendrauti su vaikais ir teisėjauti rungtynėms pakvietė profesionalų futbolo žaidėją ir trenerį  Martyną Karpavičių. Charizmatiško svečio kalba įkvėpė ir vaikus, ir auklėtojas – žaidėme visi, o Neringa su Martynu vos spėjo skaičiuoti įvarčius. Manau, kad po šios dienos darželyje padaugėjo sporto gerbėjų.                                                                                Neformaliojo ugdymo (kūno kultūrai) mokytoja Albina Pakėnienė

 DISKUSIJA ,,UGDYMO TURINIO PLANAVIMAS“

2019 - 04 - 24 

                Š. m. balandžio 24 d. lopšelyje-darželyje ,,Volungėlė“ vyko Šilainių mikrorajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogų diskusija, tema  ,,Ugdymo turininio planavimas".                                                             Kokybiškas profesionalus ugdymas įmanomas tik šiuolaikiškoj ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoje. Todėl būtina nuolat tobulinti ugdomąjį procesą, ieškoti naujų, efektyvesnių į vaiką orientuotų darbo metodų, ne tik lanksčiai atliepti, bet ir atsinaujinti kartu su šalyje vykstančiais edukaciniais procesais, skatinti pedagogus aktyviai partnerystei ir kūrybiškoms inovacijoms. Pakitęs požiūris į ugdymo turinio atranką bei įgyvendinimą, reikalauja nuolat reflektuoti ikimokyklinės įstaigos teikiamų paslaugų kokybę, telkti ir skatinti visą įstaigos bendruomenę aktyviai domėtis šiuolaikinėmis ugdymo aktualijomis, nuolat taikyti naujus ugdymo metodus, gerinti į vaiką ir šeimą orientuoto ugdymo suvokimą, atliepti šiuolaikinei švietimo įstaigai keliamus reikalavimus.                                                                 Diskusijoje dalyvavo gausus būrys ikimokyklinio ugdymo pedagogų, kurie skaitė pranešimus, dalijosi darbo patirtimi taikant inovatyvius ugdymo metodus įgyvendinant ugdymo turinį, bendruomenės įtraukimą į kūrybišką ugdymo planavimą, aptarė  aktualias ugdymo turinio planavimo sritis. Ugdomosios veiklos sėkmė priklauso  nuo turimų kompetencijų, veiklos efektyvumo.

                                                                                 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Birutė Žeimienė

VELYKŲ ŠVENTĖ

2019 – 04 – 23

                Balandžio 23 dieną lopšelio – darželio „Volungėlė“ salėje vyko šventinis rytmetis, skirtas pasidžiaugti gražiausia pavasario švente – Velykomis. Šventę organizavo pedagogės Angelė Tamkevičienė, Birutė Kudrevičienė, Elena Ališauskienė ir Vaida Baranauskienė. Grupės „Gandriukai“ vaikučiai vaidino spektaklį „Paukščiai praneša Velykas“. Daug džiaugsmo ir gražių emocijų atnešė mūsų mažiausieji – grupės „Viščiukai“ vaikučiai. O žiūrovai ne tik stebėjo, bet ir patys dalyvavo šventėje: dainavo, šoko ir negailėjo plojimų. Visų nuotaika buvo šventinė ir džiugi.

                                                                                                                Auklėtoja Elena Ališauskienė

TARPTAUTINĖ  VAIKŲ KNYGOS DIENA

,,Kaip nuostabu yra skaityt ir pamatyti, kas gi vyksta, kada raidelės tampa žodžiu, o žodžiai knygomis pavirsta...“ P. Mora

2019-04-05

           Š.m. balandžio 2-12 d. lopšelyje-darželyje vyksta vaikų kūrybos knygelių paroda ,,Kuriame knygelę“, skirta  Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Knyga žmogų lydi visą gyvenimą. Tačiau tie, kurie prie jos prisiliečia vaikystėje,- labiau ją pamilsta, dažniau jos pasigenda ir vėliau noriai su ja draugauja. Parodos tikslas - paminėti šią datą, skatinant vaikus patiems ,,išleisti“ savo kūrybos knygelę, įtraukiant šeimos narius į bendrą veiklą.

           Visose grupėse, namuose vyko kūrybinis procesas. Buvo skatinama vaikų iniciatyva kurti, išradingai, kūrybiškai, drąsiai eksperimentuota pasirinktomis kūrybinės raiškos priemonėmis. Kiekviena knygelė skirtinga, savita savo forma, apipavidalinimu, turiniu. Laikas praleistas kartu, kuriant knygelę, padėjo atsiskleisti ugdytinių saviraiškai, gebėjimams. Vaikai jautėsi svarbūs, reikšmingi, išmoko vertinti savo ir draugų kūrybą.

           Balandžio 3 dieną  grupėje  ,,Kregždutės“ vyko atvira ugdomoji  veikla  tema ,,Mus kalbina knygos lapeliai“, kurią vedė vyresnioji auklėtoja Vida Kiniauskienė. Mažyliai klausėsi ir aptarė pasakų knygelės ,,Pagrandukas“ personažus, tapę pasakos veikėjais žaidė judrius žaidimus.Vėliau pristatė savo kūrybos knygelę, gėrėjosi savo piešiniais. O labiausiai džiaugėsi Smiltės močiutės iškeptu pagranduku, kuriuo pavaišino svečius. 

                                                                                             Vyresnioji auklėtoja Elena Drevininkaitienė

 EDUKACINIS RYTMETIS „MAŽAS IR SAUGUS“

2019-03-30

      Šių metų kovo 26 dieną priešmokyklinių grupių „Pelėdžiukai“, „Zyliukai“ vaikai dalyvavo edukaciniame rytmetyje „Mažas ir saugus”, kuris vyko Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje. Rytmečio tikslas - skatinti vaikus sportuoti, žaisti, augti sveikais, stipriais, atsakingais piliečiais. Vaikai aktyviai įsijungė į sportinius žaidimus, atliko estafetes, bei patyrė daug gerų emocijų. Daugiausiai vaikų susidomėjimo sulaukė estafetė, kur reikėjo viena ranka nešti padėklą. Šis sportinis renginys suteikė visiems daug džiugių emocijų.

                                                        Neformaliojo ugdymo mokytoja (kūno kultūra) Neringa Kareckienė

IŠVYKA Į SENELIŲ NAMUS

2019-03-30

        2019 metų kovo 14 dieną lopšelio – darželio „Volungėlė“ priešmokyklinukai, lydimi direktorės Jūratės Talalienės, muzikos pedagogės Vaidos Baranauskienės, auklėtojų Danutės ir Daivos, su koncertine programa atvyko į Všį „Senjorų Vila“ globos namus. Muzikinė programa senelius nuteikė pakiliai, o jų aplodismentai, šypsenos vaikučius padrąsino. Vaikai šoko lietuvių liaudies šokius, dainavo ir deklamavo eiles. Manome, kad tokios organizuojamos akcijos ugdo vaikų pilietiškumą, savarankiškumą ir atsakomybę.

                                                                                            Auklėtoja metodininkė Daiva Kriaučiūnienė

SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO. Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ

2019-03-26

         Kovo mėnesį įstaigos bendruomenė įvairiomis veiklomis ir idėjomis prisijungė prie Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ. Pedagogai organizuojamose ugdomosiose veiklose ypatingai daug dėmesio skyrė pokalbiams apie draugystę, draugišką elgesį, kaip draugiškumą galima parodyti kitam.

      Kovo 22 dieną darželio salėje įvyko renginys – diskusija, kur visi vieningai sutarėme – mūsų rankos ir žodžiai yra skirti ne patyčioms! Atvykęs į svečius meškiukas Rudnosiukas papasakojo istoriją apie berniuką, kurį įskaudino draugai, paaiškino kaip tokiais atvejais reikia elgtis ir kur kreiptis pagalbos. Linksmai padainavę vaikai išklausė sekamos Mariaus Marcinkevičiaus ir Aušros Kiudulaitės pasakos „Draugystė ant straublio galo“.

       Su patyčiomis dirbame visus metus, tačiau kovo mėnesį sutelkėme vaikų ir suaugusiųjų dėmesį patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

                                                                                          Auklėtoja metodininkė Daiva Kriaučiūnienė

PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA – KOVO 20-OJI!

2019-03-21

        Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną.

        Mūsų įstaigoje taip pat švenčiama Žemės diena. Šiais metais visus sveikino grupės „Pingviniukai“ ikimokyklinukai ir grupės „Zyliukai“ priešmokyklinukai. Skambiomis dainelėmis kvietė visus mylėti Žemę. Vėliau visi stebėjo pamokantį animacinį filmuką „Kaip ožiukas Žemę laikė“. Visiems buvo labai įdomu. Manome, kad kiek įdėsime į savo vaikus, tiek jie galės skleisti gėrį, sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas.

Auklėtoja metodininkė Zina Juozėnienė

 RESPUBLIKINIS IKIMOKYKLINIŲ ĮSTAIGŲ TRIKREPŠIO FESTIVALIS

2019-03-13

           Kauno lopšelio-darželio „Volungėlė“ bendruomenė dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinių įstaigų Trikrepšio festivalyje, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

              Tikslas: perteikti vaikams pergalės už Lietuvą dvasią „kovojant“ trikrepšio aikštelėse. Ketvirtus metus mūsų darželyje, sporto gerbėjai Kovo 11-ąją pažymi žaisdami trikrepšį. Šiemet entuziastų gretas papildė grupės „Gandriukai“ tėveliai.   

Neformaliojo ugdymo (kūno kultūrai) mokytoja Albina Pakėnienė

ŠVENTINIS RENGINYS "PO TĖVIŠKĖS DANGUMI"

2019-03-08

             Kovo 8 – osios rytmetį lopšelyje – darželyje „Volungėlė“ vyko iškilmingas renginys „Po tėviškės dangumi“, skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės dienai. Šventiškai nusiteikę, pasipuošę rytmetį pradėjome Lietuvos himno giedojimu. Renginio vedėjos – auklėtojos priminė vaikams kuo mums brangi gimtinė, jos laisvė, kodėl gera joje gyventi. Grupių „Pelėdžiukai“, „Zyliukai“, „Papūgiukai“, „Žvirbliukai“ ugdytiniai deklamavo savo kūrybos eiles, skirtas Lietuvai. Priešmokyklinukai dainavo, šoko lietuvių liaudies šokius.

         Bendradarbiaujant su ugdytinių šeimomis parengta karpinių paroda „Po tėviškės dangumi“. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos rytmetį organizavo pedagogės Danutė Ražukienė, Daiva Kriaučiūnienė, Regina Šliužienė, Zita Zakarevičienė, Vaida Baranauskienė.

                                                     Auklėtoja metodininkė Danutė Ražukienė

DALYVAVIMAS VAIKŲ KŪRYBOS PASAKŲ KONKURSE

2019-03-07

          Konkurso dalyviai: grupės „Pelėdžiukai“ ugdytiniai Luknė Kazakauskaitė ir Matas Miškinis. Pedagogės, padėjusios vaikams pasiruošti konkursui: Daiva Kriaučiūnienė, Neringa Markelionienė, Sigutė Bartkuvienė, Vaida Baranauskienė.

          Vaikų kūrybos pasakų konkursas „Seku tau savo pasaką“ vyko 2019 m. kovo 7 d. Kauno lopšelyje – darželyje „Žvangutis“. Pedagogės Daiva Kriaučiūnienė, Neringa Markelionienė, Sigutė Bartkuvienė, Vaida Baranauskienė kartu su ugdytiniais Lukne Kazakauskaite ir Matu Miškiniu ruošėsi šiam konkursui intensyviai. Ugdytiniai sukūrė pasaką „Kaip brolis su sese į kelionę ruošėsi“, iliustravo ją piešiniais. Vaikai ir jų tėveliai ruošėsi labai atsakingai. Luknė ir Matas tiek repeticijų dienomis, tiek konkurso dieną jautėsi drąsiai ir savimi pasitikintys. Gebėjo džiaugtis net tik savo, bet ir kito sėkme, bei kūryba. Vienas kitam padėjo, taip įsijausdami į vaidmenį, kurį jie atliko.

       Konkurso dieną vaikams buvo teikiami diplomai. Mūsų ugdytiniams įteikti diplomai už vaidybiškiausią pasaką. Visi - tėvai, pedagogai, žiūrovai buvo laimingi ir sužavėti, jog vaikai geba kurti tokias pasakas, kuriose vyrauja gėris ir draugystė.

Auklėtoja Neringa Markelionienė

 UŽGAVĖNĖS. „ŽIEMA, ŽIEMA, BĖK IŠ KIEMO!“

2019 – 03 – 05

               Užgavėnės – išskirtinė metų diena, viena linksmiausių žiemos švenčių. Nors šiemet šalčiai anksti pasitraukė ir seniai ištirpo sniegas, vis dėlto, lopšelio-darželio „Volungėlė“ bendruomenė pasiruošė tradiciniam ir triukšmingam žiemos išvarymui. Užgavėnių rytą persirengėliai: Čigonės, Lašininis, Kanapinis, Daktarė ir Velnias aplankė visus įstaigos ugdytinius grupėse, o darbuotojus darbo vietose. Vaikai ir darbuotojai buvo pakviesti į salę pratęsti linksmybių.

                Lopšelio-darželio salėje vyko džiugi ir žaisminga šventė „Žiema, žiema bėk iš kiemo“, kurios metu auklėtojos kartu su vaikais, persirengę įvairiais personažais: čigonais, žydeliais, velniais ir kt., linksmai šoko, dainavo, pokštavo, įvairiais burtais ir užkalbėjimais vijo žiemą iš kiemo, vyko Lašininio ir Kanapinio kova. Šventės svarbiausias ir reikšmingiausias momentas – blogų darbų „atsižadėjimas“. Šventės pabaigoje visi labai nuoširdžiai skandavo „Žiema, žiema, bėk iš kiemo.“ Prisilinksminę sugrįžo į grupes, kur vaišinosi vaišėmis. Šventė vaikams suteikė daug teigiamų džiugių emocijų. Prisitriukšmavom, prisilinksminom ir išvarėm žiemą.

Auklėtoja Neringa Markelionienė

VAISTINIŲ ARBATŲ SAVAITĖ

2019-02-28

,,Žalias žemės žolynėli, duok sveikatos trupinėlį“

              Lopšelyje-darželyje ,,Volungėlė“ š. m. vasario 4-8 d. Vaiko gerovės komisijos narių inicijuota, vyko ,,Vaistinių arbatų savaitė“, skirta vasario-sveikatingumo mėnesiui paminėti.

             Vaistiniai augalai buvo pirmieji vaistai žmonijos istorijoje. Fitoterapija vystėsi tūkstančius metų ir turi pačią seniausią gydymo patirtį. Šiomis dienomis žmonės vis dažniau renkasi vaistažoles įvairiems negalavimams gydyti. Žolelių arbata yra gamtos dovana žmogui.

      Tikslas - supažindinti vaikus su vaistiniais augalais, jų reikšme žmogaus sveikatai, bendradarbiavimas su šeima, dalijimasis patirtimi su lopšelio-darželio bendruomene. Grupėse vaikai visą savaitę vartė vaistažolių knygutes, diskutavo, lygino piešiniuose pavaizduotas ir atsineštas sudžiovintas vaistažoles, skanavo pasigamintą arbatą, ją gardino medumi, susipažino su arbatėlių skoniu, kvapu, sužinojo kad stebuklinga arbatos galia gali apsaugoti nuo įvairių ligų. Į vaistinių arbatų savaitės veiklas, aktyviai įsijungė ir tėveliai. Parūpino vaistažolių, dalyvavo kartu su vaikučiais  degustuojant įvairias  arbatas. Savaitės veiklos suteikė vaikams gerų emocijų, bendrystės, naujų žinių apie vaistinius augalus.

Išleidome  lankstinuką „Vaistažolės  ir sveikata“ .

                                                                     Pavaduotoja ugdymui Birutė Žeimienė

 Linksmosios estafetės

2019-02-22

           „Grei-čiau, grei-čiau...“ - tokie ir panašūs šūksniai „drebino“ darželio salę vasario 11-15 dienomis. Daug džiugių emocijų ir spindinčių šypsenų veiduose. Tai viena iš projekto „Vasaris sveikatos mėnuo“ dalių, tapusių tradicija - kiekvienais metais surengti estafečių savaitę. Tikslas - komandiniu sportu ugdyti vaiko socialinius įgūdžius, ryžtą, valią ir užsispyrimą.

             Kūno kultūros mokytojos Neringa ir Albina paruošė nuotaikingas užduotis, kurias atlikdami vaikai lavino motorinius įgūdžius, tobulino judesių koordinaciją, stiprino kaulus bei raumenis. Fizinis aktyvumas yra būtinas gerai fizinei ir psichinei sveikatai palaikyti. 

                                                   Neformaliojo ugdymo (kūno kultūrai) mokytoja Albina Pakėnienė

 Edukacinis užsiėmimas : „Metų ratas. Užgavėnių kaukės“

2019-02-14

        Užsiėmimą vedė: KTKC metodininkės: Zita Jakinevičienė, Jurgita Kilikauskienė. Užsiėmimo dalyviai: pedagogės: Zina Juozėnienė, Neringa Markelionienė, Vida Žemaitienė, Rita Radvilienė, grupių „Ančiukai“, „Pingviniukai“ vaikai. Vasario 14 d. šiuose grupėse vyko edukacinis užsiėmimas „Metų ratas. Užgavėnių kaukės“, kurį vedė KTKC metodininkės Zita Jakinevičienė, Jurgita Kilikauskienė.

           Tikslas: Supažindinti vaikus su Užgavėnių švenčių tradicijomis, kaukių gamyba, bei gamybos technikos įvairove. Edukacinės veiklos metu vaikai klausėsi, kaip švenčiamos Užgavėnės, susipažino su Užgavėnių veikėjais, kurie yra įdomūs ar net juokingi. Gamino Užgavėnių kaukes, kurias patys spalvino ir dekoravo. Sužinojo kaukių prasmę. Šoko Užgavėnių šventei priskiriamus ratelius ir jau laukia Užgavėnių šventės, kad galėtų ateiti pasipuošę savo pagamintomis kaukėmis. Artimiausiu metu bus surengta Užgavėnių kaukių paroda – „Užgavėnių kaukė“,  kuri bus eksponuojama darželyje.

                                                                                                         Auklėtoja Neringa Markelionienė

 Grūdinių kultūrų iššūkis

2019-02-08

       „Sveikatiada“ metė iššūkį ir kvietė pristatyti, kaip praturtiname savo ugdymo įstaigos bendruomenės mitybą pilno ar viso grūdo produktais! Vyresniųjų vaikų grupėms nusprendėme surengti viktoriną „Atspėk kas“. Visuomenės sveikatos specialistė Danutė užminė mįslių, o vaikams buvo smagu spėlioti ir vėliau paliesti bei paragauti įvairius grūdus, kruopas ir miltus.

         Grūdiniai produktai mūsų darželyje jau nebe naujiena. Vaikai mielai valgo košes, pagardintas kviečių gemalais, migdolų drožlėmis, sezamo sėklomis ar saulėgrąžomis. Skaniausia, anot vaikų, šeimininkės Redos kepti blynai iš kukurūzų miltų, ir pilno grūdo makaronai.

                                                      Neformaliojo ugdymo (kūno kultūrai) mokytoja Albina Pakėnienė

 Žiemos sporto šventė lopšelyje-darželyje „Volungėlė“

2019-02-01

         Sausis padovanojo nuostabų žiemišką orą ir gausybę sniego ir tuo pasinaudoję, suskubome kviesti vaikus į bendrą būrį švęsti – į jau tradicine tapusią žiemos sporto šventę. Žvaliai nusiteikę didesni ir mažesni darželio sportininkai, sugužėjo į kiemą. Atlikę kelis apšilimo pratimus, pasiskirstėme į rungtyniavimo stoteles. Priešmokyklinukai žaidė sniego futbolą, kuris jau ketvirti metai yra pati populiariausia rungtis, ne tik tarp vaikų, bet ir auklėtojų bei administracijos. Vyresniukai lenktyniavo su rogutėmis, o mažesnieji netvėrė džiaugsmu mėtydami spalvotus kamuoliukus per lanką. Originaliausio besmegenio rungtyje, nepralenkiami buvo „Pelėdžiukų“ grupės vaikai.

        Darželio bendruomenė įvairiais būdais siekia, kad judėjimas ir sportas taptų kiekvieno vaiko kasdienine veikla bei įpročiu. 

                                                     Neformaliojo ugdymo (kūno kultūrai) mokytoja Albina Pakėnienė

 AKCIJA „PADĖKIME PAUKŠTELIAMS“

2019-01-28

          Kiekvienais metais, paspaudus šaltukui prie darželio langų atskrenda daugiau paukštelių ir lyg kažko prašo? Vadinasi, atėjo laikas, kad turime padėti sparnuočiams.

          Ir šiais metais darželio ekologinė grupė pakvietė vaikus ir visą darželio bendruomenę globoti žiemojančius paukštelius. Pedagogės grupėse, šiuo laikotarpiu, stengiasi mokyti vaikus kaip saugoti ir globoti žiemojančius paukštelius, suteikti kuo daugiau žinių apie žiemojančius paukščius, jų gyvenimo būdą, lesinimo ypatumus, skatina vaikus saugoti ir mylėti skrajūnus.

          Sausio mėnesiui prasidėjus vaikai su auklėtojomis pakabino lesyklėles prie grupių langų, o į jas paukšteliams pabėrė kruopų, batono trupinių, saulėgrąžų. Ant medžių šakų grupių „Pelėdžiukai“ ir „Zyliukai" vaikai pakabino šviežių lašinukų, grupės „Pingviniukai"  vaikučiai pasirūpino obuoliukais, prismaigstytais saulėgrąžomis. Apsidžiaugs paukšteliai, o stebėdami  juos vaikai   geriau supras,  kaip svarbu rūpintis badaujančiais sparnuočiais.

          Rūpinkimės gamta, tai - kiekvieno mūsų pareiga.

                                                                                                  Auklėtoja metodininkė Zina Juozėnienė

                                                                                                                                 Ekologinė grupė

PARODA  „FUTBOLIUKAS“ 

2019-01-23

             Mūsų įstaigos grupių „Papūgiukai“ ir „Pelėdžiukai“ vaikai aktyvūs ir žingeidūs, visada nusiteikę aktyviai veiklai. Nauji metai – nauji išūkiai! Vėl kimbame į darbą ir aktyviai dalyvaujame Lietuvos masinio futbolo asociacijos projekte „Futboliukas“.

             Į projektinę veikla aktyviai įsijungia ir ugdytinių tėvai. Vaikai laimingi, kai namuose gali linksmai ir kūrybingai praleisti laiką su tėveliais. Jų užduotis buvo kūrybinis darbas futbolo tema. Vaikų ir tėvelių darbų rezultatai nustebino savo kūrybiškumu. Fantazija beribė - sukurti stadiono maketai, taurės, medaliai, futbolo bateliai ir daug kitokios su futbolu susijusios atributikos.Organizuota įstaigoje kūrybinių darbų paroda, kad visi galėtų pasidžiaugti išradinga, originalia kūryba.

            Dėkojame ugdytinių tėvams už aktyvų dalyvavimą projektinėje veikloje.

                                                                                             Auklėtoja metodininkė Vilma Gecevičiūtė 

Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti

2019-01-13

            Lopšelio-darželio „Volungėlė“ bendruomenė kasmet prisijungia prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Ankstus sausio 11-osios rytas prasidėjo languose uždegus vienybės ir atminimo žvakeles tragiškiems 1991m. sausio 13-osios įvykiams atminti. Kieme ant puraus sniego pražydo neužmirštuolių žiedai, kaip atminimas ir pagarba tiems, kas kovojo už Lietuvos laisvę. Grupėse pedagogės vaikučiams pravedė pilietiškumo valandėles, žvakių liepsnelių šviesoje susikaupę pagerbė Laisvės gynėjus.

                                                                                          Auklėtoja metodininkė Daiva Kriaučiūnienė

 ŠVENTINIS RYTMETIS „LIK SVEIKA, EGLUTE“

2019-01-08

         Lopšelyje-darželyje „Volungėlė“  tradiciškai po Trijų karalių, sausio 8 d., betylant šventiniam šurmuliui, surengtas šventinis rytmetis  „Lik sveika, eglute“. Tai ne vien fizinis atsisveikinimas su nupuošta šventine eglute, bet kartu ir Kalėdinio laikotarpio pabaigos akcentas.

         Rytmetis „Lik sveika, eglute“ turi ne vien mistišką atspalvį, bet ir ugdomąją, ekologinę potekstę, kad žmonės užuot po švenčių negailestingai išmetę eglutes savo kiemų tarpuvartėse, tausodami gamtą, šventėms puoštų dirbtines eglutes. Tradiciškai darželyje dirbtine eglute per šventes džiaugiamės jau ne vieną dešimtmetį.

Skambiais eilėraštukais, linksmomis dainomis ir smagiais šokiais vaikai su eglute atsisveikino iki sekančių švenčių. Rytmečio pabaigoje vaikai žiūrėjo gerumo, mandagumo mokantį filmuką „Miško pasaka“.

Auklėtoja metodininkė Zina Juozėnienė 

 SVEČIUOSE „GREITOJI PAGALBA“

2019-01-04

               Labai svarbu nuo pat vaikystės suvokti ir patirti savisaugos ir atsakomybės už kitus, šalia esančius, pojūtį. Siekiame, kad vaikai turėtų supratimą ir įgytų pirmosios pagalbos teikimo žinių, kad kiekvienas mokėtų, kaip teisingai padėti nukentėjusiam, mokėtų iškviesti pagalbą ištikus nelaimei.

               Kad veikla būtų įdomi ir vaikams paliktų neišdildomą įspūdį pasikvietėm į svečius Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties medikus. Vaikai buvo mokomi praktinių pagalbos veiksmų.

               Tuo siekiame ne tiktai mokyti, kaip teikti pirmąją pagalbą, bet ir padėti formuotis teigiamoms sveikatos atžvilgiu elgesio nuostatoms, sveikos gyvensenos įgūdžiams. Skatiname su sveikata, jos išsaugojimu susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi.

Auklėtoja metodininkė Vilma Gecevičiūtė    

FUTBOLIUKAS

2018-12-03

              Į „Volungėlę” atkeliavo Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos projektas  „Futboliukas“ ir tęsis nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio. Kiekvieną kelionės mėnesį lauks nauji iššūkiai ir išbandymai, nes futbolą galima pažinti ne tik žaidžiant aikštelėje, bet ir kuriant, atliekant įvairias lavinamąsias užduotis, vaidybą, bendravimą. Projekte dalyvauja „Papūgiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupės. „Futboliukas" – tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama salėje ir lauke 3 prieš 3 netradicinėse erdvėse. Toks žaidimas suteikia daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai, nes visi vaikai yra įtraukiami į žaidimą ir visi gauna progą pasimėgauti žaisdami su kamuoliu.  

                                                                   Neformaliojo ugdymo (kūno kultūrai) Neringa Kareckienė

 Advento rytmetis

2018-11-30

               Šių metų lapkričio mėnesio 30 d. darželio bendruomenei buvo organizuojamas Advento rytmetis, kuris vyko darželio salėje. Renginio tikslas priminti vaikams Adventinio laikotarpio papročius, daryti gerus darbus, būti atlaidiems, nesipykti, atsiprašyti, bei laikytis rimties ir susikaupimo.

                Adventinio rytmečio metu visa darželio bendruomenė, vaikučiai, auklėtojos pabuvo kartu prie apvalaus Advento vainiko, sušilo ir pasisėmė ramybės prie degančių Adventinio vainiko žvakelių, bei galėjo susikaupime pagalvoti apie  gerų darbų prasmę. Taip pat klausėsi pasakos apie Švelnuką ir Šiurkštuką, giedojo vaikiškas giesmes, minė mįsles. Vaikai vardino atliktus gerus darbus, deklamavo eilėraščius ir neskubėjo rytmečiui pasibaigus skirstytis, džiaugėsi visų skleidžiama šiluma, gerumu, bei Adventine ramybe.

                                                                                                           Auklėtoja Sandra Benkunskienė

Projektas „Pabūkime kartu“

2018-11-29

          Tėvelių dalyvavimas vaikų veikloje yra teigiamas vaiko gyvenimo ikimokyklinio ugdymo įstaigoje veiksnys. Vaikai, kurių tėvai prisideda prie jų ugdymo/si, vėliau pasiekia geresnių rezultatų. Svarbiausia žinoti, kad visiems vaikams reikia jais besirūpinančių ir aktyviai jų ugdymu besidominčių suaugusiųjų. Vaikai stebėdami, kaip pagarbiai ir nuoširdžiai bendrauja jų šeima ir pedagogai mato, kad abu pasauliai – namai ir ikimokyklinio ugdymo įstaiga – yra susiję. Tokioje aplinkoje vaikai jaučiasi saugūs ir laimingi.

       Grupės „Papūgiukai“ pedagogės, ugdytiniai, jų šeimos vykdė projektą „Pabūkime kartu“. Šio projekto tikslas: Veiksmingas įstaigos bendruomenės bendravimas ir bendradarbiavimas su ugdytinių šeimos nariais, socialiniais partneriais, įtraukiant juos į ugdymo/si procesą ir siekiant vaiko asmenybės brandinimo bei sėkmingos ugdymosi pažangos.

            Buvo organizuota išvyka į Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną, kur vyko atvirų durų dienos.

            Vaikai turėjo galimybę:

  • Iš labai arti apžiūrėti ginkluotę, techniką ir įrangą;
  • Susipažinti su tarnybiniais šunimis,
  • Išbandyti metalo ieškinius ir susipažinti su išminavimo robotu;
  • Pamatyti moderniausią cheminio užterštumo švarinimo įrangą;
  • Pasivaišinti kareiviška koše ir arbata.

                                                                                        Auklėtoja metodininkė Vilma Gecevičiūtė

 Aš, tėtis ir mama - kartu sportuojanti šeima - RIO sporto arena 

2018- 11 - 12 

            Lapkričio 9 dieną įvyko finalinės projekto  "Aš, tėtis ir mama - kartu sportuojanti šeima"  varžybos, kuriose dalyvavo mūsų įstaigos auklėtiniai Kristupas ir Vitas su šeimos nariais. Mūsų šaunieji sportininkai pasakojo, kad varžybose buvo labai daug dalyvių, sportinio azarto, visi stengėsi būti fiziškai aktyvūs, o sportinės rungtys jų visai neišgądino. Didžiulė padėka mūsų auklėtinių šeimoms, rodant pavyzdį savo vaikams ir aktyviai dalyvaujant organizuojamuose projektuose. 

                                                                                 Auklėtoja metodininkė Daiva Kriaučiūnienė

 Metodinė diena

,,REGGIO EMILIA METODO TAIKYMAS UGDYMO PROCESE, DIDINANT VAIKŲ UGDYMOSI MOTYVACIJĄ“

2018 - 10 - 20 

          Pedagogams svarbu orientuotis į šiuolaikinę vaikystės ir vaiko ugdymo vaikystėje sampratą: suprasti vaiko raidą ir mokymąsi kaip vientisą procesą; įsisąmoninti visų raidos etapų tarpusavio  sąryšį; interpretuoti vaikystę kaip mokymosi visą gyvenimą sėkmingą startą; kurti naujas ugdymo(si) galimybes kiekvienam vaikui.

          Metodinės dienos tikslas: taikant Reggio Emilia metodą skatinti vaikus kurti drauge netradicinėse erdvėse, naudojant įvairias medžiagas, eksperimentuoti, pastebėti, atrasti. Grupėse vyravo veiklų įvairovė,  pasiūlytos temos: vaikų, tėvų, pedagogų. Veiklos vyko ant šviesos stalų, vaikai atliko bandymus, kūrė įvairius ornamentus, pasakų personažus,  iš gamtinės medžiagos, daržovių, vaisių ir kitų meninės raiškos priemonių.  Užbaigę darbus džiaugėsi kūrybine sėkme.  Metodinės dienos veiklas apibendrino auklėtojos Regina Šliužienė, Rita Adomaitenė, Angelė Tamkevičienė.

                                                                                   Direktorės pavaduotoja ugdymui Birutė Žeimienė

Ruduo Mandalose

2018 – 10 – 05

      Ruduo – tai metas, kai gamta nusidažo gražiausiomis spalvomis ir apdovanoja mus savo gėrybėmis. Mūsų darželyje kas metai švenčiama Rudenėlio šventė ir bendradarbiaujant su tėveliais, organizuojamos parodos. Kadangi toks spalvingas ruduo, norėjosi, kad šis spalvų grožis atsispindėtų Mandalose. Tai ir pakvietėme darželio pedagoges, ugdytinius ir jų šeimas dalyvauti parodoje „Ruduo Mandalose“.

        Mandala – tai simbolių ir spalvų kompozicija kuriama rate. Tai kūrybinis tikrojo savęs atradimo procesas, skatinantis įvairiapusiškai tobulėti. Mandalų kūrimo procesu žavisi ne tik pedagogės, bet ir vaikai, kuriems šis procesas gerina vidinę būseną, lavina kūrybiškumą.

     Tėveliai su vaikais kūrė Mandalų raštus, fotografavo, atneštos nuotraukos eksponuojamos darželyje parodoje. Vėliau visus pakvietėme į  šventinį rytmetį „Rudens kraitė“. Pagrindinis šventės tikslas – turtinti vaikų žinias apie rudens laikotarpį. Visa tai pasiekta dainuojant daineles, deklamuojant eilėraščius, šokant ir linksmai leidžiant laiką.

                                                                                               Auklėtoja metodininkė Vida Žemaitienė

 Pasaulinė gyvūnų globos diena

2018 – 10 – 04

       Spalio 4 d. darželio salėje vyko rytmetis Pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti. Renginio tikslas – atkreipti ugdytinių dėmesį, kodėl švenčiama Pasaulinė gyvūnų globos diena. Siekėme, kad vaikai pajustų žmogaus ir gyvūnijos ryšį, ugdytųsi pagarbą ir globos jausmą gyvybei.

       Šventės organizatoriai: pedagogės: Danutė Ražukienė, Zita Zakarevičienė, Zina Juozėnienė, Neringa Markelionienė, grupių „Zyliukai“ ir „Pingviniukai“ vaikai.

         Darželio grupes papuošė kūrybinių darbelių paroda „Mano augintinis“. Vaikai piešė, aplikavo, spalvino, tapė savo mylimiausią augintinį. Šventės organizatorė auklėtoja Danutė Ražukienė pakvietė vaikus skambioms dainelėms, eiliuotai inscenizacijai, muzikinei mankštai, bei animacinių filmukų žiūrėjimui.Renginio metu „Pingviniukų“ grupės vaikai atliko dainelę „Baltas katinėlis“. Priešmokyklinės grupės „Zyliukai“ vaikai parengė eilėraščio „Katinas prausias“ inscenizaciją, dainelę „Ant palangės tupi katinėlis“. Vaikai visi kartu atliko linksmąją „Šuniukų mankštą“. Šventės metu vaikai žiūrėjo senosios animacijos filmukus „Kas pasakė Au?“, „Ožiukas, kuris mokėjo skaičiuoti iki 10“.

      Šventės metu vaikai patyrė daug džiugių emocijų. Tikimės, kad vaikai puoselės meilę,atsakomybę ir pagarbą gyvūnams ne tik šią dieną, bet ir visą gyvenimą.

                                                                                                      Auklėtoja Neringa Markelionienė

Šeimų varžybos „Aš, tėtis ir mama - kartu sportuojanti šeima"

2018 - 09 - 22

         Kauno miestas jau kelinti metai rengia projektą ”AŠ, TĖTIS IR MAMA – KARTU SPORTUOJANTI ŠEIMA“. Projekto tikslas skatinti šeimų fizinį aktyvumą laisvalaikiu, tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą.

         Du grupės „Pelėdžiukai“ auklėtiniai – Vitas ir Kristupas su šeimos nariais, auklėtojų Daivos ir Reginos paraginti, prisijungė prie šitos iniciatyvos.Nepabūgę darganoto rugsėjo 22 - osios ryto, išbandė savo jėgas T.Ivanausko sporto aikštyne ir tapo I turo prizinių vietų nugalėtojais. Laimėjo medalius ir pakvietimus į II turą bei  festivalį „Lekiam į Kalėdas“ kuris vyks 2018 – 12 – 15 „Rio“ sporto arenoje. Darželio sporto entuziastai palaiko ir linki kuo geriausios kloties antrame ture lapkričio 9 dieną.

                                                     Neformaliojo ugdymo (kūno kultūrai) mokytoja  Albina Pakėnienė

Akcija „Rieda ratai rateliukai“ 

2018 – 09 – 21

         Darželyje „Volungėlė“ vyko RIUKKPA inicijuota akcija „Rieda ratai rateliukai“, skirta paminėti Tarptautinę dieną be automobilio ir Europos judriąją savaitę BeActive.

         Darželio bendruomenė su vaikučiais rinkosi aikštelėje ir dalyvavo nuotaikingoje mankštoje, kurią vedė kūno kultūros mokytoja Albina ir Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danutė Pauplienė.

        Vėliau visų laukė iškilmingas bėgimas aplink darželį. Vaikai pasiėmę į rankas vairus, padedant auklėtojoms, sėkmingai įveikdami kliūtis bei užduotis pasiekė finišą.

      Ši akcija vaikams tapusi smagia, aktyvia veikla su draugais ir darželio bendruomene.

                                                                                                Vyresnioji auklėtoja Regina Šliužienė

 Europos sporto savaitė

2018 - 09 - 19

         Mūsų sveikatos formavimui didelės įtakos turi šeimos įpročiai, mokymosi, darbo aplinka, bei pasirinkta laisvalaikio praleidimo forma. Ikimokyklinis amžius – palankus metas įtvirtinti šias nuostatas, požiūrį į sveiką gyvenseną, fizinį aktyvumą, ekologinę kultūrą. Mūsų darželyje jau tapo tradicija „Draugiškasis bėgimas“, kai krosą bėga ir vaikai, ir suaugusieji (darželio kolektyvas), akcija „Rieda ratai rateliukai“, skirta paminėti Tarptautinę dieną be automobilio ir Europos judriąją savaitę #BeActive. Judriosios savaitės baigiamasis akcentas – šokis, kurį pasiūlo gimnastai jau ketvirti metai, o priešmokyklinių ir ikimokyklinių grupių ugdytiniai ir pedagogai mielai prisijungia.

                                                                                   Neformaliojo ugdymo (kūno kultūrai) mokytoja

                                                                                                                             Albina Pakėnienė

Akimirkos iš rudenėlio šventės 

Kaip vaikučiai mankštinasi lopšelyje-darželyje

 Žemės dienos šventės akimirkos

Užgavėnės

Spektaklis 

Vasario 16-oji